Gazete Hakimiyet

İYİ PARTİ ADAYI

İYİ PARTİ ADAYI

Altınok Öz, 1951 yılında Nevşehir’de dünyaya geldi. İlköğrenimini Sapanca ve Çorum’da tamamlayan Öz, 1975 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. İlk görev yeri Gülşehir’den sonra Bingöl Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Daha sonra sırasıyla Nevşehir, S.S.K. ErzincanHastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip, Anamur ve Kartal’da görev aldı.
1987 yılından emekli olduğu Haziran 2008 yılına kadar Kartal Devlet Hastanesive S.S.K. Kartal Hastanelerinde çalıştı. 1996 ve 2001’de S.S.K. Kartal Hastanesinde iki dönem Baştabiplik yaptı. Kooperatifçilik konusunda çalışmaları olan Op. Dr. Altınok Öz, Kartal ve civarındaki hurdacıları Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi çatısında toplamıştır.
Bir dönem Nevşehir’de ceviz çiftliği de kurdu. Ceviz konusunda ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalarını devam ettirmektedir. Şehircilik konularında gerek yurtiçi gerek yurtdışında çeşitli incelemeleri olmuştur. 1969-1975 tarihleri arasında CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Emekli olmasının ardından siyasi hayatında aktif rol alan Altınok Öz, iki dönem Kartal Belediye Başkanlığı yaptı. Başta Atatürkçü Düşünce Derneği olmak üzere çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde üye ve yönetici olarak görev yapan Öz, Feraye Öz ile evli olup bir kız çocuğu bulunmaktadır.

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde, %41,3’lük oy oranıyla CHP’den Kartal Belediye Başkanı olarak seçildi.

2014 yerel seçimlerinde tekrar CHP’den Kartal Belediye Başkanı adayı oldu. ve seçimlerde yeniden Kartal Belediye Başkanı seçildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ