Gazete Hakimiyet

SAĞLIK KURUMU DEĞİL SOYGUN MERKEZİ

SAĞLIK KURUMU DEĞİL SOYGUN MERKEZİ

Maltepe Küçükyalı’da faaliyet gösteren İbn-i Sina Tıp merkezinde sağlık skandalı yaşandı. Ev kazası geçirerek, acil olarak tıp merkezine giden hastadan hastane yöneticileri atacakları her dikiş için 500 TL istediler.
Sağlık Bakanlığı’nın  özel hastane ve tıp merkezlerine acil olarak giden hastalardan para alınmayacağı yönündeki açıklamalarını dinleyen yok. Acil servise gelen hastaları adeta “çanta da keklik” ve “para deposu” olarak gören özel hastanelerin çıkardıkları faturalar dudak uçuklatıyor. Çeşitli poliklinik oyunlarıyla muayene olmayan ve dikiş attırmayı kabul etmeyen hastalardan da muayene ücreti karşılığında fatura ödemeye mahkum ediliyor.
TAM BİR REZALET
Sağlık skandalı bugün akşam saatlerinde Küçükyalı’da faaliyet gösteren İbn-i Sina tıp merkezinde yaşandı. Küçükyalı daki evinde kaza geçiren  Necla D. İsimli hasta acil olarak evine yakın olan İbn-i Sina Tıp Merkezi’ne gitti. Kanlar içinde acil servise giden bayana müdahale için tıp merkezinin acil servisinde önce dakikalarca bekletildi.  Acılar içinde kıvranan bayanın yanına gelen hastane görevlisi önce hasta girişinin yapılması gerektiğini ve daha sonra müdahale de bulunulacağını bildirdi.  Bunun üzerine hastaneye giriş kaydı yapıldıktan sonra, acil servise gelen bir doktor muayene dahi etmeden ve dikiş dahi atmadan hasta yakını muhasebe bölümüne yönlendirildi.
DİKİŞ BAŞINA 500 TL.
Acil serviste bulunan hemşireler dikiş atılması için hazırlık yaparken, hastane muhasebesi kanlar içinde acil servise girişin  “Acil vaka” olarak değerlendirilmediğini belirterek atacakları her dikiş başına 500 TL. ücret talep ettiler. Doktorun muhasebe bölümüne gelerek 4 dikiş atılacağı yönündeki beyanı üzerine muhasebe servisi hasta yakınına 2.000 TL dikiş ve 500 TL’de muayene ücreti olmak üzere toplam 2.500 TL talep etti. Bunun üzerine hastaneden ayrılmak isteyen yaralı hastadan muayene ücreti olarak 500 TL ücret alındı.
İKİ DİKİŞ ATILDI
Hastanın gittiği Maltepe Devlet Hastanesi’nde ise ib-ni Sina Tıp Merkezi’nin bir oyunu daha ortaya çıktı. Devlet Hastanesi acil servis doktorlarının iki dikiş attığı hastaya özel tıp merkezinde 4 dikiş atılmak istenmesi ise burasının sağlık merkezi değil, soygun merkezi olduğunu gözler önüne serdi. Hasta yakını gazetemiz sahibi Hasan Demir, “Burada bize para tuzağı kurulmak istendi. Durumu sağlık Bakanlığına şikayette bulunduk. Yapılmayan muaye karşılığında bizden sadece 500 TL aldılar. Birde SGK’dan alacakları para var” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ