Gazete Hakimiyet

YARGITAY KARARINI VERDİ

YARGITAY KARARINI VERDİ
banner-son

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul il binasında açıklama yaptı. Kılıçcaroğlu, 21 Mayıs’ta Bursa’da yapacakları mitingin adresinin İstanbul olduğu açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Cezalandırmaya çalıştığın Canan’ın arkasında koca bir halk var. Unutma Erdoğan, bugün Canan nezdinde vücut bulan halkın iradesi senden büyüktür. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir” dedi.
Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadığını açıklamıştı. Karara tepkiler başta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefet parti liderlerinden geldi.
Kararın açıklanmasının ardından partisinin tüm milletvekillerini İstanbul’a çağıran Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde kendisi de CHP İstanbul İl Başkanlığı‘na geldi. İl binasında Kaftancıoğlu ile görüşen Kılıçdaroğlu, sonrasında il binası önünde bekleyen partililere seslendi.
Karara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “iki yüzlü”, “fırsatçı” ve “Manipülatör” olarak tanımladı. Erdoğan’a “Evet, sen zayıfsın biz güçlüyüz” diyerek seslenen Kılıçdaroğlu, “Cezalandırmaya çalıştığın Canan’ın arkasında koca bir halk var” dedi. Kılıçdaroğlu, 21 Mayıs‘ta Bursa‘da partisinin yapacağı mitingi de İstanbul’da yapacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu “Yönetenlere, yönetene, Erdoğan’a sesleniyorum. Sen ikiyüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün. Ama zulmün ve küstahlığın son buluyor. Erdoğan yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü mahallelerini sığınmacılara sattığın insanların gürültüsüdür. Bu gürültü aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü elektriklerini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Özgürlüğün şarkısını söyleyen insanların sesini duyuyor musun? Erdoğan biz göğe baktığımızda sana rağmen her şeyin daha iyiye gideceğini, bu zulmün de son bulacağını bir kez daha huzur ve sükunetin bu ülkeye geri geleceğini hepimiz biliyoruz. Bütün acımasızlıklar senin zayıflıklarından doğuyor. Evet sen zayıfsın biz güçlüyüz. Sen sırça köşkünde yaşayacaksın biz omuz omuza yaşayacağız. Cezalandırmaya çalıştığın Canan’ın arkasında koca bir halk var. Bunu bir an bile aklından çıkarma. Canan cesurdur, Canan yüreklidir, Canan bizimdir. Herkes duysun! 21 Mayıs günü Bursa’da miting yapacaktık. Buradan duyuyorum artık mitingin adresi Bursa değil İstanbul’dur. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek”

banner-son
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ