Gazete Hakimiyet

Yumurta haşlama esnasında içerisine atılan limonun faydaların görünce çok şaşıracaksınız. Yumurtaları haşlama sırasında, çatlama sorunu yumurtaların sağlıklı ve düzgün pişmesini engeller. Bu nedenle yumurtaların çatlamaması ve sağlıklı olarak pişmesi için mutlaka yapılması gereken birkaç yöntemler vardır…

Bu formülleri uygulayan kişiler hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı olarak yumurta tüketme imkanına sahip olabilir. İşte, yumurta pişirme esnasında içerisine atılan limonun ortaya çıkardığı sonuçlar.

1.jpeg

YUMURTA HAŞLAMA ESNASINDA İÇERİSİNE LİMON SIKARSAK NE OLUR?

Yumurta haşlarken içerisine limon sıkarsanız, yumurtaların daha sağlıklı ve düzgün bir şekilde pişmesini sağlarsınız. Haşlanmış olan yumurtanın içerisine sıkacağınız limon ile yumurtanın kabukları kesinlikle çatlamaz ve bu sayede yumurtanın içerisine bulaşmaz. Yumurtaları haşlarken yanlış tencere kullanmak veya suyun fazla eklenmesi gibi durumlarda meydana gelen yumurta çatlamaları bile bu yöntem sayesinde asla çatlamaz ve taş gibi istediğiniz kıvam da pişecektir. Asidik özelliği ile limon sayesinde sabah kahvaltılarınızın lezzetini artırma imkanına sahip olun.

LİMONUN YUMURTA ÜZERİNDE FAYDALARI

Son günlerde yumurta haşlama esnasında içerisine limon atılması gerektiği hakkında bazı detaylar gündeme oturdu. Haşlanma sırasında çatlamış olan yumurtanın bütün vitaminin gitmesi ile beraber aynı zamanda lezzetini de kaçırmaktadır. Fakat içerisine atılan limon veya suyuna sıkılan yarım limon yardımıyla yumurta kabuklarının çatlamasının önüne geçebilirsiniz. oldukça güçlü bir antioksidan kaynağı olan limon yumurta kabuklarının güçlenmesine yardımcı olacaktır.

2.jpeg

HAŞLANMIŞ YUMURTA SUYUNU KULLANIN

Haşlanmış olan yumurtaların suyunda da, yumurta ve yumurta kabuğunda bulunan vitamin ve mineraller vardır. Haşlanan yumurtanın suyunu çiçekleriniz için kullanarak çiçeklerinizin daha canlı olmasına yardımcı olursunuz. Sağlıklı ve canlı çiçeklere sahip olmak için çiçeklerinizin bakımını yumurta suyu ile yapabilir ve bu sayede su ihtiyacını da bu yöntemle karşılamış olursunuz. Haşlanan yumurtaların suyunu kullanmayacaksanız ağzı kapalı şişe veya saklama kabının içerisinde muhafaza ederek saklayabilirsiniz. Bu sayede siz yumurtanın faydalarından yararlanırken çiçeklerinizin de suyundan faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ