Gazete Hakimiyet

YAVAŞ MI? İMAMOĞLU’MU YADA?

YAVAŞ MI? İMAMOĞLU’MU YADA?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masadaki uzlaşmayı dikkate aldığını açıkladı. Engin Altay CHP’nin ise bir siyasi parti olarak “Genel Bakanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday olarak görmek isteriz” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aralık ayında başlattığı ‘Milletin Sesi’ mitinginin ikincisini İstanbul’da Maltepe’de gerçekleştirdi. Mitingi değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay “Miting bizim bile beklediğimizden dahi kalabalıktı. Bu büyük bir başarıdır. Artık çok daha cesur olmanın zamanı gelmiştir” dedi.
BİZİM ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU
Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı mı? sorusunu yanıtlayan Altay “6’lı masanın bir bileşeni olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ‘Ben cumhurbaşkanı adayı değilim’ derken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir zaman ‘Ben adayım’ demedi. Kemal Kılıçdaroğlu kendi açısından ‘bizim önceliğimiz 6’lı masanın bir isim üzerinde uzlaşmasıdır. 6’lı masa ne derse biz onu kabul ederiz’ diyor. Ama şunu söyleyebilirim CHP ailesinin yani partinin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ancak Genel Başkanımızın bir tutumu var. O da cumhurbaşkanı adayının 6’lı masanın ortak adayı olması konusudur.” dedi.
VERDİĞİ İSMİDE DESTEKLERİZ
Altay “Eğer 6’lı masadan Kemal Kılıçdaroğlu dışında bir aday çıkar ve Genel Başkanımız da o isme evet derse CHP ailesi de bu isme evet der ve seçim çalışmalarında tıpkı kendi adayımız gibi çalışırız” diyerek CHP’nin 6’lı masadan uzlaşma ile çıkacak olan bir başka ismi de destekleyeceğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ