Gazete Hakimiyet

500 bin metre karelik alanda

500 bin metre karelik alanda

Yerel seçimler öncesinde DEVA Partisi Kartal Belediye Başkan Adayı Avukat İltan Ekmekcioğlu, ilçenin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sağlayacak olan Kentsel Dönüşüme yönelik merkez projesini açıkladı.


Lansman toplantısıyla 9 Palmiye ile Kaymakamlık arasında uygulayacağı mega projesinin tanıtımını gerçekleştiren DEVA Partisi Belediye Başkan adayı Avukat İltan Ekmekcioğlu, Kartal’ı cazibe merkezine dönüştüreceklerini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının riskli alan ettiği ve ETAP 1-2 projelerinin yen aldığı bölge içinde uygulanacak olan projeye göre bölge tamamen yenilenecek. Seçilmeleri halinde hemen hayata geçirmeyi planladıkları proje ile ilgili olarak konuşan Ekmekcioğlu, yerinde dönüşüm ile Kartal’ın yapı stokunu yenilemek ve kenti güvenli hale getirmek istediklerinin altını çizdi. Yapılacak olan projenin garantörünün de Kartal Belediyesi olacağını ve sektörün tanınmış inşaat firmalarıyla yapılacak olan işbirliği sonrasında gerçekleştirilecek olan yatırımın tamamlanmasıyla bölgede 60 bin kişinin yaşayacağını vurgulayan Ekmekcioğlu, “Toplam 500 bin metre karelik alanı kapsayan projemizde altları her bütçeye hitap eden çeşitli sektörlerdeki mağazalar olacak. Buradaki yapılaşma 4 emsal üzerinden yapılarak, ön kısmı 7 arka kısımları 15 katla sınırlandırılmış binaların yer alacağı projemizde bin araçlık otopark yer alacak” dedi.
Bölge de yaşayanların yerinden olmayacağını da sözlerine ekleyen Ekmekcioğlu, taşınma, kira desteklerinin de verileceğini kaydederek,  projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Kartal’ın cazibe merkezine dönüşeceğini ifade ederek toplam 7.500 kişiye is istihdamının da sağlanacağını söyledi. Burada tapulu yerleri bulunanlara iki hak verileceğini da hatırlatan DEVA Partisi Belediye Başkan adayı Avukat İltan Ekmekcioğlu, “Projemiz içinde , Üniversite, okul, hastane, spor tesisleri, ibadethane, sinema gibi sosyal alanlarının da yer alacaktır. Marine projesinin de hayata geçirilmesi ile birlikte son yıllarda cazibeliğini yitiren Kartal’ın yıldızı olacak. Ayrıca Belediye’nin işletmeciliğini yapacağı bölge de yaşayanların hayatlarını konforlu bir hale getireceğimiz gibi kuracağımız turizm şirketiyle ilçemizi özellikle yurt dışında tanıtımını yaparak turizm gelirinden daha fazla gelir elde etmesini sağlayacağız” diye konuştu. Ekmekcioğlu, Kartal ile ilgili geliştirdikleri diğer projelerin ise www.merkezkartal.com internet sitesinden görülebileceğini ifade etti.    

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ