Gazete Hakimiyet

Genç Başkan’dan 23 Nisan mesajı

Genç Başkan’dan 23 Nisan mesajı
banner-son

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102, yılı nedeniyle Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, kutlama mesajı yayınladı. Çocukların gözlerindeki pırıltıda ülkenin aydınlık geleceğini gördüklerini dile getiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, savaşların olmadığı barış ve sevginin hakim olduğu bir dünya da yaşamak istediklerini söyledi.
Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu da yapan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 102 yıl önce 23 Nisan 1920’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yurdun dört bir tarafından milletimizin kendi temsilcilerini bir araya toplayarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) kurdu. TBMM’nin kuruluşu ile bağımsızlığa giden tüm düşünceler TBMM çatısı altında ele alınarak milletimizin azmini ve kararını ortaya koymuştur” dedi.
MİLLİ EGEMENLİKTEN ÇOCUKLARA ARMAĞAN
Milli egemenliğin ilan edilmesi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan 1920, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edildiğini vurgulayan Yüksel, “Bu denli önemli bir olayın yıl dönümü olan 23 Nisan’ın, çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesi, Ata’mızın sizlere ne kadar çok güvendiğini gösteren, gurur ve coşku içinde karşılamanız gereken önemli bir gündür. Bu gurur ve coşku çerçevesinde sizlere düşen görev; vatan, bayrak ve millet sevgisini en üst seviyede hissetmektir. Gözlerinizdeki pırıltıda ülkemizin aydınlık geleceğini gördüğümüz siz kıymetli çocuklarımızın savaşların olmadığı, barış ve sevginin hüküm sürdüğü bir dünyada mutlu bir yaşam sürebilmesi, en önemli gayemizdir. Geleceğimizin teminatı olan sizlerin, gelişime açık, araştıran ve sorgulayan donanımlı bireyler olarak yetiştirilmesi, biz yöneticilerin en önemli görevidir.Bu amaca ulaşabilmek için; bilim, teknoloji, eğitim, sağlık, spor ve kültür alanlarında hep ileriye bakan ve dünyaya örnek olmayı başaran bir Türkiye için hiç durmadan çalışacağız”dedi.
“BÜYÜK ÇABA SARFEDİYORUZ”

Kartal’da yaşayan çocukların daha iyi koşullarda yetişmesi amacıyla Belediye olarak her türlü çabayı gösterdiklerinin altını çizen Yüksel, “Belediyemiz bünyesindeki çocuk gelişim merkezleri, robotik kodlama sınıfları, sanat akademisi, kütüphaneler, spor olanakları ve eğitim bursları gibi proje ve hizmetlerle çocuklarımızın yüzünü güldüren çabaları göstermeye devam edeceğiz.Devletimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını, vatanımız için canını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi siz çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”dedi.

banner-son
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ