Gazete Hakimiyet

YEMİN EDECEKLER

YEMİN EDECEKLER

MHK Talimatı’nda yapılan değişikliğe göre MHK üyeleri TFF Yönetim Kurulu üyelerinin huzurunda yemin edecekler. Hakem ve gözlemciler mal beyanında bulunacaklar.
Göreve yeni seçilen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi başkanlığındaki yönetim MHK Talimatı’nda biratkım düzenlemeler gerçekleşti. Buna göre MHK üyeleri yemin ederek göreve başlayacakken, görevli hakem ve gözlemciler de mal beyanında bulunmak zorundalar. Hürriyet’ten Murat Fevzi Tanırlı’nın haberine göre, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “kamuoyuna güven vermek” için MHK Talimatı’nda değişiklikler düzenledi. Yeni şartlara göre, MHK Başkan ve üyeleri, TFF Yönetim Kurulu üyelerinin huzurunda yemin etmek zorundalar.
YEMİN METNİ
“MHK Başkanlığı/Üyeliği görevimi bağımsızlık, tarafsızlık, doğruluk ve hakka saygı duygusu içinde; her türlü etki ve kaygıdan uzak olarak temel hak ve hürriyetleri göz önünde bulundurarak; hukukun temel ilkelerine uygun şekilde; kanun önünde eşitlik ilkesine ve dürüstlük kuralına bağlı kalarak, sadece vicdanımın emrine uyarak yerine getireceğime namusum, şerefim ve kutsal saydığım tüm inanç ve değerlerim üzerine and içerim.”
HAKEM SAYISI ARTIRILDI
Başka bir diğer değişikliğe göre, profesyonel liglerde görev yapan hakem ve gözlemciler notere mal beyanı sunmak zorundalar. Aksi takdirde görev alamayacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ