Gazete Hakimiyet

HER MAÇTA

HER MAÇTA

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, yeni sezonda kadın ve çocukları tribünlere çekmek amacıyla karşılaşmalardan önce konserler düzenleyeceklerini açıklayarak “2022-2023 sezonunda gençlerimizi, kadınlarımızı, kızlarımızı, çocuklarımızı futbol sahalarına davet edeceğiz. Bunun için de maçlardan önce federasyonumuz özellikle önemli sanatçılarla konserler düzenleyecek” diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Genç Ne Sever” platformunun tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonda kadın ve çocukları tribünlere çekmek amacıyla karşılaşmalardan önce konserler düzenleyeceklerini açıklayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, stadyumlara kadın taraftarların gelmesiyle beraber futbol sahalarındaki çirkin ve kötü tezahüratın önüne geçeceklerini dile getirdi.

TFF Başkanı Büyükekşi’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“2022-2023 sezonunda gençlerimizi, kadınlarımızı, kızlarımızı, çocuklarımızı futbol sahalarına davet edeceğiz. Bunun için de maçlardan önce federasyonumuz özellikle önemli sanatçılarla konserler düzenleyecek. Böylece sporun dostluk, barış, kardeşlik ve fair-play olduğunu tüm dünyaya göstermek istiyoruz.

99 yılda TFF’de hiç kadın yönetim kurulu üyesi olmamış. Şimdi 2 kadın yöneticimiz var. Kadının olduğu yerde her zaman dostluk, saygı ve sevgi var. Statlarımıza ne kadar çok kadın seyirci ve anne getirebilirsek, şiddet ve kötü tezahüratı o kadar önleriz. İnşallah bu sezon çok farklı olacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ