Site Rengi

Gazete Hakimiyet

HER KES GİDER MERSİNE İBB GİDER TERSİNE

HER KES GİDER MERSİNE İBB GİDER TERSİNE

Kartal’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Atatürk Parkı içindeki ağaçlar Belediye ekiplerince kesildi. Ekipler ağaçların köklerini de iş makineleriyle söktüler.
Haber Merkezi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kartal’da gerçekleştirdikleri yeşil alan çalışması sırasında park içinde bulunan çok sayıda ağacı katletti. Park çalışmasını gerçekleştiren ekipler, elektrikli testerelerle kestiler. Gezi olaylarının 8. yıl dönümünde Kartal’da büyük bir ağaç katliamı gerçekleştirmesi vatandaşların tepkilerine neden oldu.
YAZIK GÜNAH DEĞİLMİ
Yeşil alan üretmeye çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi diğer taraftan ise ürettikleri alanlar içindeki ağaçları kesiyor. CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kartal’ın merkezinde bulunan ve yıllardır atıl durumda olan Atatürk Parkı’nı Mavi Yeşil isimli bir firmaya ihale ederek yeniden düzenlemeye başladı.Halen inşaatı devam eden ve yürüme yollarının da yapıldığı park içindeki ağaçlar ekipler tarafından acımasızca elektrikli testereler ile kesildi.  
40-45 YILLIK AĞAÇLAR YOK EDİLDİ
Park içinde çalışmalarını sürdüren ekipler, ağaç kesimlerini ise vatandaşların tepkilerine maruz kalmamak için sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlere denk getiriyor. Park içinde çok sayıda ağacı keserek yok eden ekipler, son olarak ise Kordonboyu mahallesi muhtarlık binasının hemen arkasında bulunan spor sahasının yıkımı sırasında da burayı çevreleyen ağaçları katlettiler. Yaşları 40-45 olan ve 30-35 metre boyundaki ağaçlar ekipler tarafından sokağa çıkma yasağı sırasında kesilirken kökleri ise iş makineleriyle çıkartılarak söküldüler.  
YEŞİL DÜŞMANLIĞI!
Park içinde bulunan çay ocaklarına gelen ve gözlerine inanamayan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ağaç katliamına ise tepki gösterdiler. 2013 yılında gezi olaylarını çıkartanların Kartal’daki ağaç katliamını görmemezlikten geldiğini dile getiren vatandaşlar, “Yeşil alanlar ağaç ve bitki çeşitleri dikilmek üzere yapılır. Ama bunun tam tersi İBB Kartal’daki bu parkın içine ağaç dikimini sürdüreceği yerde mevcut ağaçları kesti. Bu ağaçları kesmek yazık ve günah değil midir? Belediyelerin görevi ağacı kesmek midir. Kartal’ın akciğerlerini yok ettiler. İBB park içindeki ağaçları odun yaptı” dediler.     ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ