Gazete Hakimiyet

CHP’nin koltuk sayısı 134’e düştü

CHP’nin koltuk sayısı 134’e düştü

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Tuba Torun Erdoğdu CHP’den istifa etti. Erdoğdu, son zamanlarda eski eşi ile yaptığı telefon görüşmesinin kayıtlarının sosyal medyada yayınlamasıyla gündemdeydi.

İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve eşi Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun CHP’den istifa ettiği öğrenildi. Bu istifa kararıyla birlikte TBMM’de CHP’nin milletvekili sayısı 134’e düştü.

Edinilen bilgilere göre; Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun ”gördükleri lüzum üzerine” partiden ayrıldı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaşanan süreçle ilgili kararı iki ismin ”kendi takdirlerine” bıraktı.

Aykut Erdoğdu ve eşinin ”partisinin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla” bu kararı aldıkları belirtildi.

ESKİ EŞİYLE YAPTIĞI TELEFON GÖRÜŞMESİ YAYINLANMIŞTI

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi ile yaptığı telefon görüşmesinin kayıtları sosyal medyada yayınlanmıştı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Aykut Erdoğdu’nun eski eşinin, yeni eşi ile ilgili paylaşımlarına ilişkin yöneltilen soru üzerine, ”Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz” demişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ