Site Rengi

Gazete Hakimiyet

Çocukları teknolojik ve bilimsel alanda geleceğin sektör ve iş dünyasına hazırlayacak olan projeye imza atan Kartal Belediyesi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nden “Robotik Kodlama” eğitim salonu açtı. Kartal Belediyesi ile  Lions 188-Y Yönetim Çevresi Federasyonu işbirliği ile açılan eğitim salonunun kurdelesi Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar ve Lions118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Belma Bozyiğit, Lions 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu Kodlama ve Robotik Hedef Lideri Hale Özşahin, bağışçı Fatih Tunga tarafından kesildi. 8-12 yaş arasındaki çocuklara iki aylık dönemler boyunca, sorun çözme, takım duygusu kazanma ve geliştirme, yaratıcı sanatlar ve analitik düşünme gibi bir çok alanda beceri kazandıracak olan, Robotik Kodlama Eğitimleri verilecek.  Açılış töreninde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, “Teknolojinin bu denli gelişmiş olduğu günümüzde, çocuklarımıza fırsat eşitliği sağlanabilmesi için böyle bir projeyi oluşturmaya karar verdik” dedi. Lions 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu Kodlama ve Robotik Hedef Lideri Hale Özşahin ise konuşmasında “Hedefimiz burada, 8-12 yaş arası grubundaki öğrencilerimize geleceğin teknolojisini öğretebileceğimiz bir ortam sunmak. Biz çocuklarımızın algoritma mantığını ve problem çözebilme önsezilerini, analitik ve eleştirel düşünme becerilerini, bir araya gelerek problem çözme yeteneklerini geliştirecek, aynı zamanda bilgisayarlarını programlayabilecek ve yaratıcılıklarını geliştirmelerini sağlayacak eğitimler veriyoruz.” ifadelerini kullandı.
ÇOCUKLAR GELECEKTEN UMUTLU
Begüm Kerim; “Burada kodlamayı öğrendim. İstediğim bazı şeyleri çizebiliyorum. Evde bir tane kumbara ve bardak yaptım. Evini, salonunu ve odasını tanıtan bir insan yaptım. Türkiye’deki herkesin bu eğitimden faydalanmasını isterim”
Buse Yıldız “Hayalimdeki dansı, robotlara yansıtarak bir kodlama yazdım. Bunu hayal kurarak yaptım. Hayalimde, ilginç danslar vardı. Sonucunda, çok güzel bir dans ortaya çıktı. Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Bize, böyle bir şans verdi”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ